Maliye Bakanı kamuda boşalan kadrolara açıktan atama yapılacağını açıkladı

25.07.2016
Maliye Bakanı Ağbal, görevden alınan kamu personellerinden boşalan kadrolara Bakanlar Kurulu kararıyla açıktan atama yapabileceklerini açıladı.Maliye Bakanı Ağbal, kamuda görevden almalarla ilgili olarak işlerin aksamaması için gereken çalışmaları yaptıklarını açıkladı. Çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameye (KHK) bu konu ile ilgili hüküm koyduklarını belirten Ağbal, görevden alınan kamu personellerinden boşalan kadrolara Bakanlar Kurulu kararıyla açıktan atama yapabileceklerini söyledi. Ağbal, ödenmemiş vergi, prim ve gümrük vergisi borçlarına yeniden yapılandırma imkanı getirildiğini hatırlatarak, düzenlemenin cuma günü TBMM Genel Kurulu'na sunmayı planladıklarını ifade etti.

 

Maliye Bakanı Naci Ağbal, katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Kamudaki görevden alınan personelle ilgili "Kanun Hükmünde Kararnameye gerekli hükmü koyduk. Bütçe kanundaki sınırlamalara tabii olmaksızın bu şekilde boşalacak kadrolara Bakanlar Kurulu kararıyla açıktan atama yapma imkanı getirdik." ifadelerini kullandı. Ağbal, KHK ile el konulan FET֒ye ait mal varlıkları ile ilgili soruya; Milletten alınan, milletin paralarıyla oluşturulan yapılar vardı. Sevindirici olan paralel yapının milletten aldığını Allah'ın takdiri, milletten alınanlar bu şekilde tekrar millete dönmüş oldu şeklinde yanıtladı.

Bakan Ağbal’ın bu açıklamaları önümüzdeki günlerde çok sayıda memur alınacağını işaret ediyor. Zira 15 Temmuz’dan bu tarafa görevden alınan kamu personeli sayısı 67 bini geçmiş durumda. Konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’da dün Sivas’ta yaptığı açıklamada 20 binden fazla sözleşmeli öğretmen alımı yapacaklarını ifade etmişti. Bu açıklamalar memur olma hayali kuran binlerce vatandaşımızı şimdiden heyacanlandırdı.
Kaynak --> http://mymemur.com.tr


Yorum Yaz

E postanız yayınlanmayacaktır. Tüm alanlar mecburidir