Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şehir hastaneleriyle sağlık alanında yeni bir çığır açıyoruz.

02.01.2019

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen, AK Parti Ankara Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Programı’nda partililere ve vatandaşlara hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, yeni yılın Türkiye’ye, Türk milletine ve tüm insanlığa hayırlı olmasını diledi.


Sağlık alanında şehir hastaneleriyle yeni bir döneme girildiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ana kadar Yozgat, Isparta, Mersin, Adana, Kayseri, Manisa, Elazığ ve Eskişehir’den oluşan toplam 8 şehir hastanesini hizmete açtıklarını; yakında 3 bin 300 yatak kapasiteli Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nin hizmete açılacağını hatırlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplamda 44 bin 400 yatak kapasitesine ulaşacak şehir hastaneleriyle sağlık hizmetlerinin bir üst sınıfa taşındığını söyledi.


Sanayi ve teknoloji sektöründe de üreten, istihdam ortaya çıkartan, kalkınmaya, gelişmeye katkı veren herkese yönelik destek programlarını hayata geçirdiklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Bilhassa KOBİ’lere, araştırma-geliştirme, tasarım merkezlerine, teknoparklara, organize sanayi bölgelerine özel önem verdik. Bugün 311 organize sanayi bölgemiz, 81 teknoparkımız ve 1348 araştırma-geliştirme ve tasarım merkezlerimizle üretime, teknolojiye ve inovasyona katkı sağlıyoruz.”


Kaynak:Cumhurbaşkanlığı

Yorum Yaz

E postanız yayınlanmayacaktır. Tüm alanlar mecburidir