Sektörün ilk BlueSeal teknolojisine sahip Philips Ingenia Ambition X 1.5T MR görücüye çıktı

28.12.2018

Sektörün ilk BlueSeal teknolojisine sahip Philips Ingenia Ambition X 1.5T MR görücüye çıktı

Philips, daha iyi sonuçlar elde etmek, sağlık hizmetlerini daha uygun maliyetle sunmak ve gelişmiş hasta - personel deneyimi biraraya getirmek üzere tasarladığı yeni Ingenia Ambition X’i kullanıcılarına tanıttı. Dijital MR portföy sistemlerine bir yenisini daha ekleyen Philips, mühürlü BlueSeal magnet teknolojisi kullanılan yeni MR cihazı Ingenia Ambition X ile iş akışı yeniliklerini düzenlerken, kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracak.

Philips, en yeni ürünü Ingenia Ambition X 1.5T MR'ı tanıttı. Daha hızlı, daha akıllı ve daha basit bir yol sunarak güvenilir teşhis konulabilmesi için tasarlanan Ingenia Ambition X 1.5T, tamamen dijital entegre çözümün yanı sırasağlık hizmetleri bilişimi ve yaşam döngüsü hizmetleri içeren Ingenia MRG portföyünün en yeni üyesidir.

İlk olarak, İsviçre Zürih kantonunda genişletilmiş birincil sağlık hizmetleri sağlayan Spital Uster Hastanesine kullanılmaya başlanılan Ingenia Ambition X 1.5T, Ingenia Ambition X CE işaretine sahip olmakla birlikte, ABD Gıda ve İlaç Kurumu (FDA) 510(k) iznine tabidir.

Radyolojide yüksek üretkenliği ve gelişmiş hasta deneyimini karşılarken mükemmelliği sağlamak son derece zor olabilir. MR'da üretkenlik veya görüntü kalitesi söz konusu olduğunda genellikle bir diğerinden ödün verileceği düşünülür. Ingenia Ambition X, devrim niteliğindeki BlueSeal magnet ile arıza sürelerinin azaltılmasına yardımcı olurken, tek operatör ile iş akışının yönetilebildiği ve muayene sürelerinin %50'ye kadar hızlandırılabildiği son teknoloji MR görüntüleme hizmeti vermesinin yanı sıra, genel üretkenliğin artmasına da yardımcı olur [1].

Philips MR Global Lideri Arjen Radder “MRG teşhis ve terapi açısından üstün bir kılavuz olmakla birlikte kurulum, kaplanan yer ve hizmet ile ilgili gereksinimlerden dolayı hastane veya görüntüleme merkezinin operasyonel gereksinimlerini önemli ölçüde artırmaktadır. BlueSeal ise MRG teknolojisinde çığır açmıştır ve bunu ilk kez piyasaya sürmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Mühürlü magnet, soğutma için gereken sıvı helyum miktarını önemli ölçüde azaltarak helyum ihtiyacını mevcut normun binde 5'inin de altına çekmiştir [2]. Bu şekilde; daha küçük, daha hafif, ve daha esnek kurulum alanı gereksinimi ve hizmette herhangi bir kesinti yaşanması durumunda normal çalışma şartlarına daha etkin geri dönüş olanağının yanı sıra kullanıcılar için operasyonel açıdan oldukça fayda sağlar.” dedi.

Philips'in çığır açan mühürlü BlueSeal magnetini kullanan Ingenia Ambition X helyumsuz çalışmayı sağlayan dünyanın ilk MR sistemidir [3] ve uzun sürecek maliyetli arıza olasılıklarını azaltırken öngörülemeyen çıktı sağlayan bir ürüne bağımlılığı neredeyse tamamen ortadan kaldırır. Mühürlü sistem bir havalandırma borusu gerektirmez ve önceki modele [2] oranla yaklaşık 900 kg daha hafiftir, böylece standart magnetların yol açtığı konumlandırma zorluklarını önemli ölçüde ortadan kaldırarak yapım maliyetlerini düşürür.

“Yeni Philips Ingenia Ambition X ile hastalarımız lider MRG teknolojisi ve daha az yer kaplayan bir ürünün bütün avantajlarından yararlanabiliyor. Bu yeni ve daha verimli platform sayısız tesiste hastalara gelişmiş MRG teknolojisi sunulmasına yardımcı olarak hasta bakımı seviyesini de yükseltmeyi sağlıyor.

Sayısız yenilikleri ile MR üretkenliğinde değişimin bir sonraki adımını oluşturuyor

Ingenia Ambition X üretkenlikte değişimin bir sonraki adımını oluşturan farklı yenilikçi özelliklere sahiptir. Philips’ EasySwitch çözümü sayesinde tünele bir nesnenin sıkışması durumunda BlueSeal manyetik alanı kolayca kapatılabilmektedir. Sorun çözüldükten sonra tesis teknisyeni veya Philips teknisyeni [4] magneti tekrar kullanıma getirmek için otomatik artış (ramp-up) başlatabilir ve işletim kesinti süresini en aza indirir.Standart MR'ın günlük işlemlerinin yönetimi için iki personel gerekmektedir. Ingenia Ambition X otomatik planlama, tarama ve işleme için yönlendirilmiş hasta hazırlığı Adaptif Zeka ile çalıştırılan SmartExam analizlerini bir araya getirilmektedir [5]. Bu şekilde sadece tek bir operatörün bir düğmeye basarak hastanın yanından tüm tarama işlemlerini gerçekleştirmesi için zaman kazandırılmaktadır.

Philips Compressed SENSE ise tetkik sürelerini %50'ye kadar azaltan gelişmiş bir hızlandırma uygulamasıdır [1]. Buna ek olarak Philips VitalEye hasta fizyolojisinin ve solunum hareketlerinin algılanması için benzersiz bir yaklaşım sunar. VitalEye teknolojisi ve algoritmaları solunum belirtilerini akıllı şekilde çıkartarak daha deneyimsiz operatörler için bile rutin muayene hazırlık süresini bir dakikanın altına indiriyor [6]. Bu yenilikler iş akışının standartlaştırılmasına ve hızlanmasına yardımcı olarak klinisyenlerin hastaya odaklanmalarını sağlıyor.

Hız, konfor ve güven sağlayarak muayenenin sınırlarını ortadan kaldırıyor

Ingenia Ambition X tamamen yeni Ingenia dijital MR'ın bir parçasıdır.

[1] Compressed SENSE teknolojisini kullanmak, Philips'in Compressed SENSE kullanılmadan gerçekleştirilen muayeneleri ile karşılaştırıldığında

[2] Ingenia 1.5T ZBO magnet ile karşılaştırıldığında

[3] The Ingenia Ambition 1.5T standart sistemlerin helyum içeriğinin %0,5'inden azını içerir ve bu helyum miktarı cihazın içinde tutulur

[4] Servis sözleşmesine bağlıdır

[5] SmartExam MR'a Uygun Olmayan İmplantlı hastalarda kullanılamaz

[6] Şirket içi testlere göre


Kaynak:Sağlık Dergisi

Yorum Yaz

E postanız yayınlanmayacaktır. Tüm alanlar mecburidir