ASO’dan Üyelerine 3. Nefes Kredisi

25.09.2018

Ankara Sanayi Odası, 3. Kez düzenlediği nefes kredisiyle üyelerine 38.5 milyon liralık düşük faizli kredi kullandıracak. TOBB’un öncülüğünde, oda ve borsaların katkılarıyla hayata geçirilen Nefes Kredisi kapsamında ASO üyesi KOBİ’ler aylık 1,85 faiz oranıyla 200 bin TL’ye kadar, ilk altı ayı ödemesiz 18 ay vadeli kredi kullanabilecek.

Kredi Garanti Fonu teminat desteği ile Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, İş Bankası, Garanti Bankası ve YapıKredi Bankası kanalıyla kullandırılacak olan kredilerde ASO üyesi KOBİ’ler öncelikle Oda’ya müracaat ederek faaliyet belgesi alacaklar. Bu belgeyle ilgili bankalardan birisine müracaat edecek olan şirketin başvurusu banka tarafından değerlendirilecek ve olumlu sonuçlanması halinde aylık 1,85 (yıllık 22,2) faiz oranı ile 18 ay eşit taksitli krediden yararlanabilecek. Kredi asgari limiti 50.000 TL, azami limiti ise 200.000 TL’ olan nefes kredisinde, ilk 6 ay anapara ödemesiz ( ilk 6 ay sadece faiz ödenecek), sonraki 12 ay eşit taksitli olmak üzere toplamda 18 ay vadeli olarak krediler geri ödenecek.

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, ASO olarak 3. Kez üyelerine nefes kredisi kullandırdıklarını hatırlatarak, TOBB çatısı altındaki oda ve borsaların bu projeyle önemli bir güç birliği gerçekleştirdiklerini vurguladı. KOBİ’lerin en büyük sorunlarından birisinin finansmana erişim olduğunu da vurgulayan Özdebir, “Kur üzerinden ülkemize yönelik finansal saldırıların gerçekleştiği bu dönemde, elimizi taşın altına koyarak üyelerimize nefes aldıracak, uygun faizlerle finansmana erişimini sağlayacak bir adım attık. Umarım bu girişimimiz üyelerimizin sıkıntılarının aşılmasında bir katkı sağlar” dedi.


Kaynak:ASO

Yorum Yaz

E postanız yayınlanmayacaktır. Tüm alanlar mecburidir