Fujifilm Synapse Vincent, 2018 İletişim Tasarımı Red Dot Ödülü

14.09.2018

Fujifilm’in 3D görüntü analiz sistemi olan SYNAPSE VINCENT, “üstün tasarımı, olağanüstü performansı ve mükemmel işletim özelliği”nin takdiri olarak uluslararası tasarım ödülü olan “2018 İletişim Tasarımı Red Dot Ödülünü” kazandı.

 

Merkezi Almanya’nın Essen kentinde bulunan Design Zentrum Nordrhein Westfalen tarafından düzenlenen “Red Dot” ürün tasarım ödüllerinin 2018 yılı sonuçları açıklandı. Fujifilm’in uzmanlar tarafından da büyük takdir kazanan 3D görüntü analiz sistemi SYNAPSE VINCENT, “2018 İletişim Tasarımı Red Dot Ödülü”ne layık görüldü. Dünyanın dört bir yanındaki 45 ülkeden 8 bin 600’den fazla başvurunun yapıldığı “Red Dot”dan büyük ödül ile çıkmayı başaran SYNAPSE VINCENT, tanı amaçlı görüntü ve cerrahi simülasyon için kullanılmak üzere tıbbi görüntüleri üç boyutlu olarak görselleştirmektedir.

 

Fujifilm’den yapılan açıklamada, “Dünyanın dört bir yanından birçok başvurunun yapıldığı 2018 İletişim Tasarımı Red Dot Ödülü’nü kazanmaktan onur duyulmaktadır. Mükemmel ürünler geliştirmek için çalışmaya devam edilecektir” denildi.

 

SYNAPSE VINCENT: CT ve MRI’dan alınan tomografik görüntülerden derlenen yüksek hassasiyetli üç boyutlu görüntüleri oluşturmak ve analiz etmek için Fujifilm’in görüntü tanıma teknolojisini kullanan üç boyutlu tıbbi görüntü analiz sistemidir. Görüntü tabanlı tanı ve cerrahi simülasyon alanında kullanılmaktadır. Bu sisteme yönelik talep her geçen yıl daha da artmaktadır.

 

Sistem, hastalığın etkilediği alanların gözlemlenmesinde hassasiyeti daha da arttırmaya yardımcı olmak amacıyla bilgisayar ortamındaki tomografi görüntülerinden organları ve kan damarlarını yüksek hassasiyetle segmentlere ayırabilmektedir. İstikrarlı bir şekilde kaliteli analiz görüntülerini, klinik alanındaki uygulamaların kullanımına sunmaktadır. Ayrıca, klinik radyologlarının iş yükünün azaltılmasına ve hekimlerin radyogramları yorumlama çalışmalarının desteklenmesine de yardımcı olmaktadır.

 

TASARIMA ÖZEL ÖNEM: Fujifilm, ürün ve hizmetlerinin tümünü geliştirirken, sadece fonksiyonelliğin ve performansta mükemmelliğin peşinde kalmayıp, üstün fonksiyonellikten mümkün olan en geniş kapsamda faydalanan tasarım gelişimi alanında da çalışmaktadır. Oluşturduğu tasarımlara ilaveten Fujifilm, basit ve konforlu çalışma ve taşınabilirlik imkanı sunan tasarımlar geliştirerek ürünlerine yeni bir değer katmak amacıyla da çalışmalarını sürdürmektedir.

 

RED DOT: İlki 1955’de düzenlenen ve dünya çapında prestijli bir uluslararası tasarım ödülü haline gelen “Red Dot” ödülleri, Almanya’daki “IF Tasarım Ödülü” ve ABD’deki' “IDEA” ile dünyanın en prestijli üç tasarım ödülünden biridir. İletişim Tasarımı, Ürün Tasarımı ve Tasarım Konsepti kategorilerinden oluşan bu ödül, tasarımda yenilik, fonksiyonellik, ergonomi, ekolojik uyum ve dayanıklılık konularında mükemmeliyet alanlarını kapsamaktadır.


Kaynak:Sağlık Dergisi

Yorum Yaz

E postanız yayınlanmayacaktır. Tüm alanlar mecburidir