Müsteşarımız, Eskişehir Şehir Hastanesinin Açılışı Öncesinde İncelemelere Bulundu.

14.05.2018

Haziran ayı içerisinde hizmete açılması planlanan Eskişehir Şehir Hastanesi’nde sona doğru geliniyor. Bin 81 yataklı hastanenin tüm odalarını, ameliyathaneleri, polikliniklerini tek tek İnceleyen Müsteşarımız Gümüş, bugün hastanenin  muayene kabul işlemlerinin başlatılacağını ve bir aya yakın süreceğini söyledi.

       Yetkili inşaat firma temsilcilerinden hastane inşaatında gelinen son durumla ilgili bilgi alan Müsteşarımız Gümüş yaptığı açıklamada; hastanenin her yerinde incelemelerin ve kontrollerin devam edeceğini ifade ederek “Bugün 6’ncı şehir hastanemizin kabul işlemlerini başlatıyoruz. Eskişehir Şehir Hastanemiz toplam bin 81 yatak kapasiteli en büyük şehir hastanelerimizden bir tanesi. 627 genel hastane, içerisinde kalp damar, onkoloji bölümlerinin  olduğu, yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesinin olduğu toplam bin 81 yataklı hastanemizin muayene kabul işlemlerini bugün başlatıyoruz. İnşallah hızlı bir şekilde hem hastanenin yolu hem de hastanenin diğer işlemlerinin yapılması sağlanırsa yani hastane hazır hale gelirse, 6’ncı şehir hastanemizi Haziran ayının 10’unda açmak istiyoruz. Kabul işlemleri tabi bir aya yakın bir süre devam edecek. Tüm sistemler kontrol edilecek. Aynı şekilde bu hastanemiz eğitim araştırma hastanesi unvanı da almıştır.  Yapmış olduğumuz protokol ve imza ile Eskişehir Şehir Hastanemiz eğitim hastanesi olmuştur. Burada yine asistan hizmetleri, eğitim hizmetleri verilecektir.. Ben bu hastanemizin Eskişehir’e hayırlı olmasını diliyorum” açıklamalarında bulundu.

    Genel Müdürmüz Prof. Dr. Murat ALPER , Şehir Hastaneleri Koordinasyon Dairesi Başkanımız Sayit ÇELEBİ ve daire Çalışanları ile Bkanlığımız SYGM Genel Müdürü Hüseyin İNCEÖZ, Daire Başkanı Mehmet ÖZER ve Birim Sorumlularından Mustafa KARLIÇAY ve Eskişehir  İl Sağlık Müdürümüz Doç.Dr.Uğur Bilge ile tüm  sağlık idarecilerimiz Müsteşarımız   Gümüş’e eşlik ettiler.

Eskişehir Şehir HastanesiYorum Yaz

E postanız yayınlanmayacaktır. Tüm alanlar mecburidir