Elazığ Şehir Hastanesi Yerinde Değerlendirme Toplantısı

05.01.2018

Elazığ da yapımı devam etmekte olan ve % 77 gerçekleşme oranına ulaşan Şehir Hastanemiz 2018 Eylül ayı başlarında halkımızın hizmetine sunulması planlanmaktadır. Bu konuda Kamu Hastaneleri ve Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğümüz ile Elazığ İl Sağlık Müdürlüğümüz mesai mefhumu gözetmeden her türlü gayreti sarf etmektedir.

Toplam 1038 nitelikli yatak kapasitesi ve 3.500 çalışanımız ile günde ortalama 7.000 hastaya sağlık hizmeti verecek olan Elazığ Şehir Hastanemiz de; 227 poliklinik odası, 160 Yoğun Bakım yatak sayısı, 37 adet ameliyathane ve 25 yataklı Diyaliz Ünitesi olacaktır.

Ayrıca Şehir hastanemiz hizmete sunulduğunda; Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi, İyot Tedavi Alanı, Erişkin KVC, Nükleer Tıp, Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi, Organ Nakil Merkezi, Palyatif Bakım, Radyoterapi, Tüp Bebek Merkezi, Uyku Laboratuvarı, Yanık Ünitesi, Rop Tanı Merkezi ve Alternatif Tıp Kliniği gibi özellikli birimler ile halkımıza hizmet verecektir.

Elazığ Şehir Hastanesi Yerinde Değerlendirme toplantısı Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü, Şehir Hastaneleri Koordinasyon Dairesi Başkanı Sn. Sait ÇELEBİ ve beraberindeki Daire Başkanlığı çalışanları Şule ÜNER, Mevlaniye KARSLI, Uzm. Yrd. Gani DURUR, Sinem SADAK, Engin UÇAR, Gökçen KESTEK. Tedarik Planlama, Stok ve Lojistik Yönetimi Dairesi Başkanlığından Biyomedikal Mühendisi Caner Niyazi OKU Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü Medikal Ve İşletme Daire Başkanlığı Şube Müd. Mustafa YALÇINKAYA, Uzm. Yrd. Umman ADITEMİZ, Ebru CİDEM, Rönesans Sağlık Yatırımları adına Genel Müdür Yardımcısı Sn Süreyya YENCİLEK katılımı ile gerçekleştirilmiştir.


Yorum Yaz

E postanız yayınlanmayacaktır. Tüm alanlar mecburidir