Bir Musibet Bin Nasihatten Evladır

06.09.2016
Ülkemizin güzelliğine, toprak bütünlüğüne göz dikmiş dış güçler yetmiyormuş gibi, tam da terör en azgın durumdayken demokrasi hazımsızları ülkemizin yönetimine zorbalıkla hakim olmaya çalıştı. Tanklara, uçaklara geçit vermeyen milletimiz FETÖ ve işbirlikçilerine dersini verdi.

İyi bir lideriniz varsa, başkaları için imkansız olan sizin için sıradan bir olaydır. Allah Sayın Cumhurbaşkanımıza sağlıklı ve uzun ömürler versin.

Son dönemde siyaset dili hiç tasvip edilemeyecek şekilde sertleşmiş ve kötüleşmişti. Bu musibet onu da yok
ederek siyaset dilini de yumuşattı ve uzun zamandır ilk kez ortak söylemler üretildi. Ülkemiz önemli, kritik zamanlarda özlediğimiz birlik ve beraberliği sergileyebildi. İktidarı ile muhalefeti ile ‘ülkeyi daha iyi bir noktaya nasıl getiririz’ de birleşildi elhamdülillah.
Bir konuda dikkatli olmak gerekiyor; FETÖ mensuplarını belirlerken günahsız insanları da bu çemberin içine alarak cezalandırmayalım. Suçsuz yere "vatan hainliği” damgası yemek kolay atlatılabilecek bir travma değil.
Bu konuda hükümetimizin gerekli özeni gösterdiğini ve tedbirleri aldığını düşünüyorum. Bir şekilde geçmişte bu örgütle ilişkisi olanları da kazanmamız, ıslah etmemiz gerekiyor.

"Sağlıkta Dönüşümün” baş mimarı Sn. Recep Akdağ tekrar bakanlık görevine döndü. Tıbbi cihaz sektöründe şuanda üniversite ödemelerinin haricinde sorun yok. Üniversitelerin de ödemelerini Sosyal Güvenlik
Kurumu’ndan yapılabilmesi için çalışmalar sürüyor. Pilot uygulama İstanbul’da 2 büyük üniversitede devam
ediyor.

Umarım uygulama başarılı olur ve sektör için kabus haline dönen ödeme sorunu ortadan kalkar.
Off-Set uygulamaları yaklaşık 6 yıldır gündemde. Sürekli ilk üretimin her an başlayacağı konusunda sözler duyuyoruz. Fakat henüz ortada hiçbir şey yok. Bu uygulama yerli üretimin önünü açacak bir uygulama mı? Yoksa
ithalatçı firmalara pazar açmaya yönelik mi? Hep beraber bekleyip göreceğiz.
GSS Genel Müdürü Sn. Gazi Alataş’a yeni görevinde başarılar diliyor ve tebrik ediyorum. SGK, başkanıyla, yardımcılarıyla ve genel müdürleriyle yenilendi. Bu yeni ekibin yeni bir enerji ile çok iyi çalışmalara imza atacağını
ümit ediyorum.

Sağlık Bakanlığında İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanlığına Sn. Hakkı Gürsöz getirildi. Hakkı bey donanımlı, tecrübeli bir başkan. Yeni görevinde kendisine başarılar diliyorum.
Umarım üreticinin mal ve hizmet satışlarında teknik engeller kaldırılır. Sayın Başkanın üreticiyi bürokrasiye
boğan, maliyetleri yükselten yönetmelikleri durdurup sistemin önünü açacak çalışmalar yapacağına inanıyorum. Üretimin, üreticinin kalitesini ve marka değerini yükseltmek sadece üreticinin görevi değildir. Bu, üreticinin olduğu kadar tedavi hizmetlerinde çalışan her kamu-özel sektör çalışanı ve yöneticisinin milli görevidir.
29 Eylül 2016’da Diyarbakır’da "Tıbbi Cihaz Üretimi, Yatırım Fırsatları ve Kamu Destekleri” konulu bir sempozyum planlıyoruz. İnşallah ülkemizin üzerindeki kara bulutlar gider de bu sempozyumu başarılı bir şekilde
gerçekleştirebiliriz.

Yorum Yaz

E postanız yayınlanmayacaktır. Tüm alanlar mecburidir